В своїх недавніх публікаціях я писав про проблематику забруднення навколишнього середовища. Санітарна ситуація погіршується в більшості районних міст і сіл: продовжують виникати нові стихійні сміттєзвалища. Сьогодні проблема поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) є однією з пріоритетних для багатьох адміністративно-територіальних одиниць в Україні. У випадку Тульчинського району Вінницької області (з населенням близько 55 тисяч) вона вимагає негайного розв’язання, тому що існуючий полігон майже вичерпав свій потенціал і заповнений на 99 відсотків.

Заходами проекту охоплені Тульчинська, Суворівська та Кинашівська сусідні громади, а це близько 26 тисяч населення. Саме тому для них природно об’єднати сили у проекті щодо поводження з ТПВ.
Для розв’язання проблеми перевантаження полігону та постійно зростаючої кількості відходів, в Тульчинському районі реалізують міжмуніципальний проект із запровадженням інтегрованого підходу до поводження з твердими побутовими відходами. Проект реалізують за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та проекту Програми розвитку ООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку». Фінансує Швейцарська Конфедерація.
В рамках цього проекту провели соціологічне опитування в цільових громадах. Згідно з результатами опитування, 99% респондентів переконані, що звалища негативно впливають на навколишнє середовище і вказали всі фактори впливу. Близько 50% опитаних мешканців багатоповерхівок та 90% мешканців приватного сектору готові сортувати сміття вдома при умові, що у дворі стоятимуть спеціально облаштовані контейнери.
Для того, щоб проект був успішним, сталим, сприятливим для екології та економічного стану району, застосовують покрокову процедуру інтегрованого планування поводження з ТПВ в Тульчинському районі, на всіх етапах залучають мешканців району. Застосування інтегрованого підходу означає, що рішення приймаються керівним комітетом та робочою групою покроково із врахуванням позицій всіх партнерів та важливих аспектів. На сьогоднішній день підготовлено Звіт про визначення альтернативних варіантів інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами в Тульчинському регіоні, який стане основою для районної Стратегії поводження з ТПВ та плану дій і його виконання. Очікується, що реалізація проекту вирішить проблему відходів в районі, поліпшить екологічні умови та запропонує модель, що може використовуватись в інших регіонах України.
У березні в рамках згаданого міжмуніципального проекту стартувала інформаційна кампанія для цільових громад «Менше сміття – краще життя». Її мета - змінити звичну побутову поведінку мешканців на користь більш раціонального використання ресурсів, а також скорочення обсягів відходів завдяки його роздільному збиранню.

Комментариев нет:
Отправить комментарий