четверг, 24 мая 2012 г.

Щоб б не робив – роби це добре


Попри всі труднощі з законодавством і негаразди з державним фінансуванням, у Львові успішно працює ОСББ «Сихівчани-1» під керівництвом Василя Коцюка. Розпочавши з одного ОСББ, згодом пан Василь створив Асоціаціюю ОСББ «Сихівчани», а потім пішов у бізнес – став управителем. Своїм досвідом і харизмою він приваблює як колег, так і державних чиновників, які не рідко ставлять його в приклад.
«Що таке ОСББ? ОСББ – це перш за все люди. Це – активні громади. Я виходив з того, що люди повинні разом працювати. І ви знаєте, коли я вперше залучив до праці людей – я зрозумів, що це прекрасно діє. Тяжкувато було. Я їх залучив раз, другий, третій. І зараз після ремонту вже пройшло півтора року – жодної подряпинки немає. Тому що вони напрацювавшись, метр чогось-там поздирали, а кажуть що так напрацювалися, що ще й внуки будуть знати, що дід працював чи батько» - говорить Василь Коцюк.
«Я не хочу споживацького ставлення. Коли місто давало гроші на ремонт дахів, люди лінувалися піднятися подивитися, що там робиться на тому даху. Я зрозумів, що кожна людина має хоча би трохи грошей, але внести. І тоді буде зовсім інше ставлення до цього майна. Я думаю, що всі зможуть зробити, так як я зробив. Нічого складного» - наголошує керівник ОСББ «Сихівчани».
На цей час ОСББ «Сихівчани» має капітальні ремонти у 15 під’їздах стовідсотково зроблено. І це – за півтора роки. Зараз черга дійшла до підвалів. В під’їздах є датчики руху, які дають економії електроенергії на 50 відсотків. Де немає датчиків руху – мешканці платять 10 копійок з квадратного метру, де вони є – максимум 5 копійок. 
Що ж треба для успішного ОСББ? Розповідає Василь Коцюк:
Для функціонування ОСББ має бути обслуговуючий персонал. Що б там не казали, але лідер – це є все. І де лідер працює, де має нормальну репутацію – там все працює і розвивається. Мають бути технічні засоби: комп’ютер та інша оргтехніка, а також математичне та інформаційне забезпечення.
Має бути приміщення. Міська влада не йде на те, щоб його надати. Можна при ЖЕКові якісь кімнату віддати. Якщо я на 11 квадратах управляю 1500 квартирами, це 14 будинків. У ЖЕКу ж площа біля 300 метрів і їм постійно мало. Штат, правда, в мене менше, ніж у них. У мене всі, хто працює – найняті як приватні підприємці. Це щоб зекономити грошей на ремонти більше. Я приватний підприємець, бухгалтер, двірники, сантехніки, електрики – всі приватні підприємці. 
Звідки брати гроші на ремонти?
Мешканці будинків, які хочуть приєднатися до нашої асоціації пишуть заяву, де 80% їхніх підписів. Вони погоджуються з моїми умовами, з моїми розмірами внесків. А в мене умови прості – з 1,14 – 40 копійок на матеріали. І на управителя 18,5 копійок. Все інше, кажу, – ваша фантазія. Хочете – доплачуйте голові ОСББ. Але на ремонти – це святе, це має бути.





На правлінні ми прийняли рішення, так як наші будинки вже не нові, їм по 20-30 років, всі гроші віддати на поточний ремонт. І я закладаю матеріали на 9-поверхові під’їзди. На 25 тисяч гривень закуповую матеріали і 18 тисяч плачу за роботи. Повірте – вистачає. Я відпрацював це на 6 будинках, потім на 14. Зараз хочу поширити цей досвід в межах Львова.

У нас зараз є 52 під’їзди, наступного року ми закінчуємо ремонти у всіх під’їздах та підвалах. Обкладаємо сходи каменем, зробили пандуси для інвалідів, кожен під’їзд має щось індивідуальне, щоб було, часом не заблудили.
В мене є ціль – зробити будинки пасивними. Вони мають бути незалежні. Повинні мати лише холодну воду і електроенергію. Треба теплові помпи, треба відмовитись від монополістів.
 Життєві уроки: брати відповідальність, все залежить від нас, завжди вірити в позитив, бути чесним з собою та з іншими, ставитися с повагою до людей, що нас оточують. Жити за принципом «Щоб б ти не робив – роби це добре, або не роби взагалі!»

Комментариев нет:

Отправить комментарий